Dzieciństwo

pęknięte zdjęcie

pęknięte zdjęcie Od młodych lat słyszałem o pękniętych zdjęciach. Myślałem, że to taki myk związany z grubą osobą. Od tycia pulchniak nie mieścił się w obiektywie i dochodziło do awarii. Co prawda nigdy mi to nie groziło, to jednak moje zdjęcie pękło. Fotograf miał pecha i stłukł...

czytaj całość »

domowe przedszkole

domowe przedszkole Większość dzieciaków nie wie, że my zamiast, publicznej ochronki, mieliśmy przeszkole rodzinne i sąsiedzkie.

czytaj całość »

tajemnicze miejsca

tajemnicze miejsca Do dzisiaj wspominam nasze tajemnicze miejsca. Wzbudzały one naszą wyobraźnię. I nie tylko dlatego, że były ogólnie nam niedostępne. Było tam mnóstwo skarbów.

czytaj całość »

klasa średnia

klasa średnia Pomimo, że mieliśmy ok. 30 zł średnio na głowę (tyle kosztowały sandałki dla dziecka, a 1 kg cukru - 10 zł 50 gr), uważaliśmy się za ludzi dobrze usytuowanych. Samopoczucie dawał nam "piękny" motocykl marki DKW z wieloma przeszczepami z ruskiego IŻA.

czytaj całość »

nasz bobslej

nasz bobslej Aby każdy z naszej gromadki miał możliwość korzystania z sanek, Ojciec wpad na genialny pomysł. Zamiast pięciu par zrobił jedne, ale za to jakie... Wzbudzaliśmy nieskrywany podziw, a u wielu nawet i zazdrość. Wiadomo - robota ręczna.

czytaj całość »

  • « Poprzednia
  • 1
  • Następna »